Володимир Степаненко 04.03.2016р. м.Київ
(виступ був значно скорочений регламентом)

1.Наш народ не вважає політику ні наукою, ні мистецтвом. Люди мислять стереотипами, вмонтованими пропагандою в їх голови:

– Стереотип: «конституція має бути коротка».
Найкоротша конституція – 10 біблейських заповідей породила більше 300 християнських конфесій і сект, кожна з яких, начебто, єдино вірна.
Коротка конституція – перелік загальних принципів права, на яких начебто базується право кожної держави – а в світі править сваволя.
Насправді, нова конституція має відштовхуватися від реального стану нині діючої системи соціальних і політичних відносин в державі, а її об’єм має вичерпно вирішити всі проблеми цих відносин і гарантувати стійкість і незворотність нової системи.

Стереотип: «чим менше депутатів, тим менше дармоїдів».
Згідно з теорією колективних дій чим більше виборців припадає на одного кандидата, тим більша вірогідність нераціонального вибору. Справді, цього кандидата можуть добре знати лише ті, хто з ним особисто і довго спілкується,– всі інші користуються «іміджевою» дезінформацією – обіцянками, або навпаки – «чорним піаром».
Слід знати, що за керівництва очільника КДБ Андропова в СРСР на 200млн населення було до 1млн платних сексотів (один на 200 осіб, включаючи немовлят). Див: http://tergromada.blogspot.com/2014/07/blog-post_23.html
http://lelekasicheslav.blogspot.com/2014/07/blog-post_8.html І ніхто з них не вважався «дармоїдом».

Стереотип: «владі потрібен громадський контроль».
В.В.Дементьєв, спираючись на зарубіжні наукові дослідження невідпорно доводить, що контроль громадськості над державою неможливий через неграмотність, неосяжні об’єми, великі матеріальні і моральні затрати та головне – відсутність стійких особистих мотивацій.
Чітко це усвідомлюючи, влада сприяє створенню різних громадських дорадчих і контролюючих організацій при виконкомах, які лише імітують «контроль» і цим легітимізують пограбування.

2.В процесі обговорення пропонованого проекту Народної Конституції України (НКУ) та в процесі вивчення теорії конституційного права, аналітичних матеріалів та конституцій різних країн було здійснено
4 редакції, – остання запропонована на розгляд (чи до відома) даної конференції. (Блог grom-kozak.16mb.com).
Зараз, ігноруючи нюанси в світі існує три панівні ідеології: олігархія (влада грошей), солідаризм (узгодження інтересів усіх соціальних груп) та комунізм (влада лідера, чи лідерської групи від імені пролетаріату). Олігархія та комунізм спираються на диктатуру, солідаризм – на демократію.

Наш проект закріпляє національний солідаризм, як форму організації соціальних відносин. Ця система найбільшій мірі сприяє встановленню гармонійних відносин в соціумі.

Провідні принципи побудови такої системи в НКУ:
– при триступінчатій системі адміністративно-територіального поділу чотириступінчата система управління (базові громади діляться на мікрорайони, села з радами громадських депутатів на своїй території і повноваженнями згідно Статуту ТГ)
– вибори – ступінчато-мажоритарна система з широким представниц-твом депутатів в радах. Ради територіальних громад обираються загальними прямими виборами; обласні ради – обираються радами базо-вих ТГ і прямими виборами 50:50; Народна (Верховна) Рада обирається Громадськими депутатами базових ТГ і депутатами обласних рад.

Депутати усіх рівнів виконують аферентні функції  на своїх округах (тобто, збирають і подають інформацію в центр її обробки) та контрольні функції відносно дій виконавчої влади. Всі ради є замовниками законів, постанов і т.д. фахівцям відповідного профілю і приймають їх на сесіях без втручання в текст. Фахівці захищають свої проекти і доопрацьовують проект за зауваженнями депутатів. (Переваги – див за попередніми посиланнями, а також у «Вступному слові» та в самому проекті НКУ).

Пересічні громадяни мають право вето на рішення рад і виконавчих органів, які чинять утиски їх прав. Для цього вони що два роки одночасно з виборами оцінюють дії органів самоврядування всіх рівнів. Це попереджає виникнення майданів.
Така система має антикорупційний імунітет, включає повсюдний безперервний вмонтований в систему (не сторонній!!) контроль.

Така Система несе смерть корупції, мор злочинності і забиває осиковий кілок диктатурі.